
Utorak, 6. decembra ostaće upisan kao dan kad KUPEK prvi put nije išao uživo. Običaj autora je do sada bio da izbjegne odgovornost za veliki broj KUPEK poklonika u slučajevima kad veliki broj događaja i obaveza okupira njegovo vrijeme.
Ovog utorka je bio sličan slučaj jer je u KC Grad gostovala splitska prijateljica KUPEK-a iz emisije br. 24.
Odaziva se na ime Boba ili Marčelina. Kako je njen nastup dogovoren u vrijeme kad ide I KUPEK autor emisije se potrudio da emisiju skocka na vrijeme kako bi prkosio zakonima fizike i bio u isto vrijeme na dva različita mjesta.
KUPEK no. 29 donosi zanimljive sagovornike i zanimljive teme, a sve garnirano još zanimljivijom muzikom.
U Banjaluci je nedavno održan međunarodni skup Kritičke-kulturološke studije odakle smo izdvojili zanimljivo predavanje “Rokenrol u balkanskim ženama: zatočenice mitova ili nositeljke društvenih promjena?”.
U Beogradu je otvorena izložba o nacističkom teroru nad homoseksualcima, o čemu za KUPEK priča Zvonimir Dobrović iz udruženja Queer Zagreb, a osvrnuli smo se i na kampanju Centra za građansko obrazovanje iz Podgorice pod nazivom “Mi smo dio ekipe” čiji su akteri pod pretnjom homofoba morali da se povuku iz svojih gradova.
To nije sve. KUPEK živi svoj život i kiti se brojkom 29, one way or another uz najnoviji singl Damira Avdića, uz povratak Peđe Vraneševića (Labaratorija zvuka).
I neka ostane upamćeno da je ovo prvi, a verovatno i posljednji put da KUPEK nije išao uživo. Kako je to zvučalo poslušajte ovde.
Sve primjedbe i pohvale ostavite tu.