Pjesma “Prašina”, rezultat saradnje banjalučkih muzičara Dragana Moconje i Marka Tice, nedavno je objavljena uz prateći video spot. Ovaj singl biće dio Moconjinog solo albuma “Kalifornija”.
Autori ističu da pjesma istražuje unutrašnje nemire i poziva na oslobađanje od preopterećujućih životnih situacija koje izazivaju emocionalni stres i nelagodu.
“‘Prašina’ je namijenjena svima koji žele da prevaziđu svoje unutrašnje demone, pružajući duboko introspektivan i emotivno snažan muzički prostor za ličnu katarzu”, navode Moconja i Tica.
Tekst potpisuje Marko Tica, dok su muziku i aranžman zajednički osmislili Moconja i Tica. Mix i mastering je uradio sam Tica.
Pjesma je dobila pun zvučni izraz zahvaljujući bendu u sastavu Draženka Kopuza (bubnjevi), Marka Dragosavljevića (gitara) i Nemanje Gakovića (bas), koji su ideju pretvorili u energičnu, živu cjelinu.
Autori su posebno zahvalili, kako su rekli, svojim “unutrašnjim demonima”: Anji Banjac, Danici Dumonić, Milošu Drljači, Nikoli Radivojcu i Srđanu Popoviću, kao i Sandri Đukić za make-up. Video spot je režirao Vedran Ševčuk Alf.