Republika Srpska se naredne sedmice zadužuje za novih 55 miliona KM

 RS emituje obveznice i trezorske zapise kako bi osigurala sredstva po osnovu finansiranja budžetskih izdataka u ovoj godini.

 

Već u ponedjeljak, 5. septembra, RS će na Banjalučkoj berzi ponuditi na prodaju entitetske obveznice od 40 miliona KM, a ne kako je ranije bilo najavljeno 20 miliona.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

U javnom pozivu za upis i uplatu emisije obveznica RS je navedeno da je kamatna stopa fiksna i na godišnjem nivou iznosi 4,5 posto. Rok dospjeća ovih dugoročnih hartija od vrijednosti je sedam godina.

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Predsjednica Vlade Željka Cvijanović ranije je rekla da je procijenjeno da postoji interes i mogućnost da se, umjesto u iznosu od 20 miliona, prodaju obveznice u vrijednosti od 40 miliona KM.

 

U javnom pozivu Ministarstvo finansija RS je za 8.septembar najavilo i prodaju trezorskih zapisa, u vrijednosti od 15 miliona KM, a datum dospjeća je mart naredne godine.

 

Tokom prošle godine u RS je izvršeno pet emisija dugoročnih obveznica u ukupnoj nominalnoj vrijednosti 241,3 miliona KM.

 

Na kraju 2015. stanje duga po osnovu emitovanih dugoročnih obveznica iznosilo je 534,5 miliona KM.

 

Lani se RS i kratkoročno zadužila emisijom trezorskih zapisa u iznosu od 86,2 miliona KM.

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije