Inače, 2011. godine Delhaize je kupio srbijanski Delta Maxi u vlasništvu Miroslava Miškovića, a 2010. godine Delta Maxi kupio je lanac marketa Tropic za 70 miliona KM. Kupac se obavezao da zadrži djelatnost i svih 700 zaposlenih u Banja Luci, Novom Gradu, Prijedoru, Jajcu, Doboju, Bijeljini i Prnjavoru.
Mirko Risović je tada kazao da je maloprodaja Tropica prodata poslije petogodišnjih pregovora, ali su nekretnine i dalje vlasništvo porodice Risović. Sada to znači, da su objekti prodati 2010. godine ponovo u vlasništvu Risovića.
Iz Delhaize su kazali da za sada neće prodavati lance u drugim državama kao što su Rumunija i Indonezija. Nedavno je Delhaize prodao i 54 supermarketa u Bugarskoj, kao i u Albaniji i Crnoj Gori.