“ArcelorMittal” prodao poslovanje: Rudnik Prijedor i Željezara Zenica idu “Pavgordu”

Kompanija “Arselor Mital” potpisala je ugovor o kupoprodaji svojih poslovnih jedinica u BiH po kojem će prijedorski rudnik i zenička željezara biti prodati grupaciji “Pavgord” i sva radna mjesta zaposlenih prenesena na novog vlasnika, saopšteno je iz “Arselor Mitala”.

Okončanje transakcije planirano je u trećem kvartalu ove godine, nakon dobijanja odobrenja za spajanje i ispunjenja uslova za implementaciju transakcije.

“Do tada, sve aktivnosti i rad kompanije će se odvijati uobičajeno, uz punu podršku lokalnog menadžmenta i rukovodstva kompanije”, navodi se u saopštenju.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Arselor Mital” izražava zahvalnost institucijama BiH, vlastima FBiH i Republike Srpske, na podršci tokom 21 godine koliko kompanija posluje u ovoj zemlji, te svim svojim radnicima na predanom radu i snažnom angažmanu tokom svih ovih godina.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije