ЈАНУАР РЕЗЕРВИСАН ЗА РУКОМЕТ: Све информације о Свјетском првенству у Египту

Данас почиње 27. Свјетско рукометно првенство које се одржава у Египту, а траје до посљедњег дана у мјесецу.

BUKA portal / 13. јануар 2021

Први пут на Свјетском првенству наступиће 32 репрезентације, умјесто 24, а и први пут због епидемиолошких мјера неће бити гледалаца.

Због коронавируса и позитивних случајева у репрезентацији од наступа су непосредно уочи такмичења одустале Чешка и Сједињене Америчке државе.  

Међународна рукометна федерација ставила је шест тимова у стенд бај у случају да се повуку други, а на њему су осим Сјеверне Македоније и Швицарска, које су ушле у такмичење, још и Низоземска, Црна Гора, Украјина и Србија.

У Египту наступа и хрватска рукометна репрезентација, а супарници у скупини Ц која се игра у Александрији биће Катар, Јапан и Ангола.

Најбоље три из сваке скупине пролазе у други круги круг и преносе освојене бодове. 

Двије најбоље репрезентације из другог круга пролазе у четвртфинале када почиње нокаут фаза турнира.

Умјесто досадашњих 16, свака репрезентација може имати 20 играча у кадру, а дебитанти на свјетској смотри су Уругвај, Зеленортска острва и Конго.

Француски рукометаши најуспјешнији су у историји свјетских првенстава са шест наслова, док је Хрватска једном била свјетски првак.

Хрватски рукометаши досад су наступили на 13 свјетских првенстава и притом освојили једно злато, три сребра и једну бронзану медаљу.

Распоред утакмица свјетског рукометног првенства које се одржава у Египту од 13. до 31. јануара.

СКУПИНА А (Њемачка, Мађарска, Уругвај, Зеленортски отоци)
15. јануара:
18:00 Њемачка - Уругвај
20:30 Мађарска - Зеленортски отоци
17. јануара:
18:00 Њемачка - Зеленортски отоци
20:30 Мађарска - Уругвај
19. јануара:
18:00 Уругвај - Зеленортски отоци
20:30 Мађарска - Њемачка
СКУПИНА Б (Шпањолска, Тунис, Пољска, Бразил)
15. јануара:
18:00 Шпањолска - Бразил
20:30 Тунис - Пољска
17. јануара:
18:00 Тунис - Бразил
20:30 Пољска - Шпањолска
19. јануара:
18:00 Шпањолска - Тунис
20:30 Бразил - Пољска
СКУПИНА Ц (ХРВАТСКА, Јапан, Ангола, Катар)
15. јануара
15:30 Катар - Ангола
18:00 ХРВАТСКА - Јапан
17.јануара
15:30 Катар - Јапан
18:00 ХРВАТСКА - Ангола
19. јануара
15:30 Јапан - Ангола
18:00 ХРВАТСКА - Катар
СКУПИНА Д (Данска, Аргентина, ДР КОнго, Бахреин)
15. јануара:
18:00 Аргентина - ДР Конго
20:30 Данска - Бахреин
17. јануара:
18:00 Аргентина - Бахреин
20:30 Данска - ДР Конго
19. јануара:
18:00 ДР Конго - Бахреин
20:30 Данска - Аргентина
СКУПИНА Е (Француска, Норвешка, Аустрија, САД)
14. јануара
18:00 Аустрија - САД
20:30 Норвешка - Француска
16. јануара
18:00 Француска - Аустрија
20:30 САД - Норвешка
18. јануара:
18:00 Француска - САД
20:30 Норвешка - Аустрија
СКУПИНА Ф (Исланд, Португал, Мароко, Алжир)
14. јануара:
18:00 Алжир - Мароко
20:30 Исланд - Португал
16. јануара:
18:00 Мароко - Португал
20:30 Исланд - Алжир
18. јануара:
18:00 Португал - Алжир
20:30 Исланд - Мароко
СКУПИНА Г (Шведска, Египат, Чиле, Чешка)
13. јануара:
18:00 Египат - Чиле
14. јануара:
20:30 Шведска - Чешка

16. јануара:
18:00 Египат - Чешка
23:30 Шведска - Чиле
18. јануара:
18:00 Чешка - Чиле
20:30 Шведска - Египат
СКУПИНА Х (Словенија, Русија, Јужна Кореја, Бјелорусија)
14. јануара
15:30 Русија - Бјелорусија

 

 


Бука препорука

Вијести

Најновије

Посматрајте догађаје изблиза.

Пријавите се на наш Newsletter.