Predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je velika briga svakoga u rukovodstvu Srbije zbog situacije u Bosni i Hercegovini, posebno oko Republike Srpske i istakao da je pritisak koji se vodi spolja “težak i nepodnošljiv”.
Sankcije su uvedene čak i protiv unučeta (Milorada) Dodika koji je tada imao dvije godine. Poklon njemu od 1.500 maraka ili evra je u nekoj banci zamrznut – rekao je Vučić za RTS na pitanje o Republici Srpskoj i nedavnim razgovorima u vezi sa Dejtonskim sporazumom.
Prema njegovim riječima, kada imate odluke nekoga spolja nemate mogućnost za ozbiljan dijalog.
– Srbija će pružati pun doprinos opstanku Dejtonskog mirovnog sporazuma. Srbija će dati sve od sebe da se sačuva i mir, i stabilnost i uticati na to. Koliko god možemo da utičemo, da se to ne naruši, ali da li tu ima pravde, nema. I na to moramo takođe da naviknemo i da to očekujemo u budućnosti – rekao je Vučić.