Gospodo u Sudu BiH, budućnost BiH je u vašim rukama, nemojte dozvoliti da nakon ovakvog sudskog procesa nestane ovakva BiH i zamislite se kakvu poruku šaljete Srbima u Bosni i Hercegovini, vodeći sve vrijeme ovakav jedan sudski spor koji nije zabilježen u modernijoj pravnoj praksi.
Riječ je o sudskom sporu koji se ne vodi po zakonu, nego po odluci nelegitimnog visokog predstavnika u BiH protiv legitimno izabranog predsjednika Republike Srpske i institucija Republike Srpske. U svakoj zemlji, svaki sud treba da poštuje ustav zemlje u kojoj sudi i djeluje, pa tako i sud BiH u ovakvoj BiH treba da poštuje Ustav i ustavni poredak. Nemojte gurati zemlju i građane u pravnu i bezbjednosnu neizvjesnost, probudite se i dozovite se pameti.
Recite u kojoj zemlji postoji visoki predstavnik sa ovlaštenjima zakonodavnih institucija, sa ovlaštenjima donošenja zakona, a što je još apsurdnije, sudski proces vodi se po odluci nelegitimnog visokog predstavnika, koji nije izabran i potvrđen u skladu sa Rezolucijom UN-a. Na osnovu nelegitimne odluke, nelegitimnog visokog predstavnika vodite sudski spor protiv legalno izabranog predsjednika Republike Srpske, ovo ništa nije drugo nego udar i nepoštovanje ustavnog poretka i nepoštovanje ustava i prava naroda koji žive u toj istoj BiH.
Vi ste dužni poštovati prava naroda koji žive u toj istoj BiH, ako imate imalo odgovornosti i savjesti očekujemo da ovu lakrdiju od sudskog procesa prekinete i omogućite normalan razvoj i napredak BiH. U protivnom suočićete se i snosićete potpunu odgovornost za urušavanje te iste BiH. Ovaj sudski proces i ovo što se dešava pred pravosuđem BiH je premašilo i Kočićevo vrijeme.