Ovo udruženje poziva Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske da istragom utvrde, kako se navodi u saopštenju, šta se desilo, a nadležne institucije da odgovorne zakonski sankcionišu.
Upravni odbor Udruženja novinara RS navodi “da će i narednom periodu braniti pravo svih novinara na slobodno i objektivno izvještavanje, ali poziva medije i novinare da sa puno više odgovornosti izvještavaju o aktuelnim društvenim pitanjima i događajima u RS, jer samo profesionalno i objektivno izvještavanje doprinosi razvoju demokratskog okruženja”.
Novinar Slobodan Vasković je na svom blogu objavio da je radnik agencije “Alfa”, koji radi na osiguranju bolnice “Kasindo” u Istočnom Sarajevu, prijetio da će ga ubiti.
Prijetnja se desila oko 11.30 na ulaznoj kapiji bolnice, u koju je Vasković doveo jednog od članova svoje porodice.
On je o svemu obavijestio policiju.