Danas se jasno vidi da je navodna borba SNSD-a i Milorada Dodika za Srpsku ustvari bila lična borba za žiro-račune, propusnicu za putovanja i ukidanje sankcija”, rekao je predsjednik PDP-a Draško Stanivuković na konferenciji za medije u Banjaluci
Stanivuković je to rekao obilježavajući, kako je naveo, 50. jubilarni lažni referendum, na koji je izašao da glasa, kao i to što danas nije održan referendum koji je vlast najavila o tome da li građani prihvataju odluku Kristijana Šmita i ukidanje zakona i zaključaka koje je ranije usvojila Narodna skupština Republike Srpske.
“Oni su politički trgovci, moneta su im referendumi, zakoni i Narodna skupština Republike Srpske. Sve ono što je nacionalni interes. Prodati su najveći nacionalni interesi koji su njima poslužili za jednokratnu upotrebu. Ti trgovci nacinalnim interesima narod su stavili na poslednje mjesto”, rekao je Stanivuković.
On ističe da je vlast govorila da ne da institucije Srpske, a da su dobili pohvale od SAD i OHR-a, te pita šta su im za te pohvale dali.
“Znamo da su dali 50 miliona našeg novca ali nismo naivni da je samo tu u pitanju. Ne može samo to biti cijena zelenog svjetla i dodvoravanja. Morali su im dati više. Ako su se, kako tvrde, borili za interese Srpske, a sad sve povukli i poništili, šta je zaključak?”, pitao je Stanivuković.