Srednjoškolci iz Istočnog Sarajeva:Uvijek bismo zaštitili djevojku s maramom!

U pitanju je jednogodišnji serijal TV emisija o najosjetljivijim društvenim temama na Balkanu kao što su nacionalna i vjerska netrpeljivost, ljubav i mržnja, suživot i komunikacija mladih različitih nacionalnosti, stereotipi i istine, miješani brak, pomirenje, rodna jednakost, selektivni abortusi, odnos prema LGBT populaciji i tolerancija.

U trećem ciklusu serijala “Perspektiva” srednjoškolci iz Istočnog Sarajeva i Ilidže govore o najaktuelnijim društvenim temama. Voditelj i moderator je Brano Jakubović, član benda Dubioza Kolektiv. Producent je Mebius film iz Sarajeva.

Nakon prve epizode trećeg ciklusa u kojoj su svoje mišljenje o aktuelnim temama iznijeli srednjoškolci iz IV. gimnazije na Ilidži, snimljena je i druga epizoda u kojoj su učenicima iz srednje škole “28. juni” u Istočnom Sarajevu pušteni snimci sa kojih su saznali kako “dišu” njihovi vršnjaci iz drugog dijela grada.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Uvjerite se sami kakve su njihove reakcije:

 

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije