Sud u Doboju poništio je rješenja o opozivu predsjednika i potpredsjednika Skupštine Teslića Dragutina Škrebića i Veljka Jotanovića, koja je nakon prekinute sjednice u maju usvojila nova skupštinska većina okupljena oko SDS-a kojima se priključio Meša Jašarević iz SDA.
U presudi Okružnog suda u Doboju, koja je donesena juče, navodi se da su Škrebić i Jotanović u nastavku sedme sjednice Skupštine opštine održane 22. maja opozvani na nezakonit način, kada su na njihovo mjesto imenovani Slaven Jelić za predsjednika i Mehmeda Dubravac za potpredsjednika.
Presudom su osporeni i svi usvojeni akti koji su objavljeni u sedmom broju Službenom glasniku Teslića od 28. maja.
Odbornik SPS-a Dragutin Škrebić je na današnjoj konferenciji za novinare pozdravio odluku Okružnog suda u Doboju.
“Mi smo upozoravali da, u momentu kada sam ja kao predsjedavajući Skupštine opštine Teslić prekinuo sjednicu, jedini koji je mogao zakazati nastavak sjednice u prvih 15 dana jeste predsjednik Skupštine i niko drugi”, izjavio je Škrebić.
On je istakao da su upozoravali na posljedice nezakonitog nastavka rada i usvojenih odluka, a koje će biti poništene, uključujući i imenovanja novih članova komisija, regulacioni planovi i druge.
Škrebić je najavio da će u dogovoru sa potpredsjednikom Skupštine grada Veljkom Jotanović već u ponedjeljak, 7. jula, održati sastanak kako bi u najkraćem roku nastavili sedmu prekinutu sjednicu lokalnog parlamenta.
Šef Kluba odbornika SNSD-a u Skupštini grada Teslić Radislav Đurić zadovoljan je sudskom odlukom i što institucije rade svoj posao, te poručio da neko mora odgovarati zbog posljedica nezakonite smjene i pratećih finansijskih troškova.
Đurić je podsjetio i na postupak koji se pred Okružnim sudom u Banjaluci vodi protiv gradonačelnika Milana Miličevića i odbornika u lokalnom parlamentu Meše Jašarevića i Mehmeda Dubravca za krivičnih djela primanje mita i trgovina uticajem.