U saopštenju se kaže da “PDP-ov ”Program obnove Republike Srpske”, koji Špirić, uz podršku nacionalne agencije naziva tobožnjim, ogromna mu je smetnja zato što imamo rješenje kako poslije SNSD-ovog potopa narod u Republici Srpskoj počne da živi kao sav normalan svijet”.
“Mi nismo, kao SNSD, uništili tri banke, Robne rezerve, preduzeće ”Nikola Tesla”, ”Farmland”, BDP po glavi stanovnika sveli na najniži u regionu, otjerali preduzeća iz Srbije u FBiH, povećali ukupan dug, sva javna preduzeća doveli u gubitak, penzije doveli do najnižih u regionu, iz Srpske svake godine otjerali čitav grad veličine Trebinja”, kaže se u saopštenju PDP-a.
Inače, potpredsjednik SNSD-a Nikola Špirić kazao je da je “malo naivnih u Republici Srpskoj koji će vjerovati u tobožnji program PDP-a za obnovu Republike Srpske, jer su se oni četiri godine obračunavali sa razvojem Srpske”.