Nakon teških riječi i žestokih rasprava u Narodnoj skupštini Republike Srpske, predstavnici opozicije sastali su se juče u Banjaluci na sastanak koji bi, ako ništa drugo, mogao promiješati karte pred predstojeće izbore.
Kako saznaje Srpskainfo, juče su se, daleko od kamera i reflektora, sastali predstavnici SDS, Narodnog fronta i liste „Za pravdu i red“.
Riječ je o neformalnom sastanku koji je održan u prostorijama SDS u Banjaluci, a na poziv te stranke.
Sastanak je prošao bez pompe, ali i bez PDP. A posebno bez njihovog lidera Draška Stanivukovića, koji, čini se, sve više ostaje po strani kad su u pitanju opozicioni dogovori.
– Stanivuković nije pozvan jer mu se ne može vjerovati. Jedan dan jedno, drugi dan drugo… više niko ne zna šta mu je stvarno na umu – kaže izvor Srpskainfo iz SDS, koji nije želio da ga imenujemo, ali tvrdi da se već „kuva“ novi, širi sastanak opozicije.
Da li će tada biti mjesta i za Stanivukovića?
– Planirano je da se uskoro održi novi sastanak u širem formatu, a da li će na njega biti pozvan Stanivuković vidjećemo – ističe naš sagovornik.