Po hitnom postupku usvojen je i Zakon o dopunama Zakona o radu, kojim je definisano da poslodavac može u gotovom novcu da isplaćuje radnicima platu i druga lična primanja.
Narodna skupština Republike Srpske usvojila je Zakon o imunitetu Republike Srpske kojim se definiše zaštita integriteta zakonodavnih i izvršnih institucija Republike Srpske putem utvrđivanja procedure pozivanja na imunitet od krivične i građanske odgovornosti.
Zakon o referendumu uređuje “raspisivanje i sprovođenje referenduma u Republici Srpskoj (u dalјem tekstu: republički referendum) i referenduma u gradu, odnosno opštini (u dalјem tekstu: lokalni referendum), organi za sprovođenje referenduma, glasački spisak, glasačka mjesta, rad glasačkih odbora, način neposrednog izjašnjavanja građana na referendumu, utvrđivanje rezultata glasanja na glasačkom mjestu, zaštita prava građana u sprovođenju referenduma i način ostvarivanja građanske inicijative”
Zakon o imunitetu definiše postojeći imunitet od krivične i građanske odgovornosti za poslanike u Narodnoj skupštini i delegate u Vijeću naroda, dok se krivična odgovornost predsjednika i potpredsjednika proširuje sa građanske i na krivičnu odgovornost.
„Predsjednik i potpredsjednici Republike Srpske i članovi Vlade Republike Srpske nisu krivično ili građanski odgovorni i ne mogu biti pritvoreni za bilo koji postupak izvršen u okviru njihovih dužnosti“, navodi se u članu 3. nacrta Zakona o imunitetu.
Dalje, zakon definiše imunitet i za druge predstavnike zakonodavne i izvršne vlasti i „druga lica koja vrše javna ovlaštenja, te sudije i javni tužioci“, a protiv kojih se pokrene krivični postupak kao posljedica nepoštovanja odluka visokog predstavnika.
Mnogi su usvajanje ovog zakona vidjeli kao instrument odbrane u procesu koji se vodi protiv predsjednika bh. entitet Republika Srpska Milorada Dodika pred Sudom Bosne i Hercegovine, upravo po izmjenama Krivičnog zakona, nametnutom od visokog predstavnika, gdje je definisana krivična odgovornosti za nepoštovanje odluka visokog predstavnika.