Kormakova je u razgovoru s predstavnicima bh. novinskih agencija kazala da je u BiH gotovo već tri mjeseca, nešto je putovala po zemlji, sastala se s mnogo ljudi u Sarajevu i njene prve impresije u vezi s građanima BiH su sjajne.
“Iskreno, ono što me čini frustriranim jest da u ovoj zemlji ima toliko potencijala, ne samo kada su u pitanju građani, nego ovdje je prekrasna priroda, posebno su velike mogućnosti za turizam, postoji potencijal u energetskom sektoru… Međutim, sve to ne napreduje zbog političke korupcije i prepreka koje to sprečavaju, kazala je Kormakova.
Kaže da se zaista nada da će za vrijeme svog mandata moći sarađivati ne samo s vlastima nego i građanima BiH da se ljudi podrže u postizanju napretka ka boljoj budućnosti.
“Vi ste ovdje na sjajnoj lokaciji i nadam se da ljudi mogu iskoristiti tu lokaciju”, kazala je ona.