Na banjalučki aerodrom sletio avion kompanije Rajaner (FOTO)

Prvi avion kompanije “Rajaner” na liniji Stokholm-Banjaluka-Stokholm sletio je danas na međunarodni aerodrom “Banjaluka”.

“Rayanair, vodeća evropska aviokompanija, danas (30. oktobra) proslavlja svoje prve letove u Bosni i Hercegovini (njegova 37. država) i počinje sa pružanjem svoje nove usluge dva puta sedmično iz/u Banje Luke iz/u Stokholm Skavsta, što će biti prva od 3 nove banjalučke zimske rute u 2018., sa početkom od ove sedmice” saopšteno je iz ove kompanije.

Da bi proslavio svoj prvi let iz/u Bosnu i Hercegovinu, Rayanair je pustio u prodaju karte iz Banje Luke od samo 9,99€, za letove od novembra 2018. do januara 2019., koji su dostupni za rezervaciju samo preko Rayanair.com internet stranice do četvrtka u ponoć (1. novembra).

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

„Zadovoljni smo što možemo zvanično lansirati naše prve bosanskohercegovačke letove sa 3 nove banjalučke zimske rute u Brisel Charleroi, Memingen i Stokholm Skavsta. Klijenti i posjetioci u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini mogu očekivati najniže cijene u Evropi prilikom ranih rezervacija za svoj odmor” rekla je Ivana Hajns, izvršni direktor prodaje i marketinga Rayanair-a za Evropu

“Da bismo to proslavili, puštamo u prodaju karte iz Banje Luke od samo 9,99€, za letove od novembra 2018. do januara 2019., koji su dostupni za rezervaciju do ponoći (24:00) u četvrtak, 1. novembra. Budući da će se karte po ovim nevjerovatno niskim cijenama brzo rasprodati, klijenti bi se trebali prijaviti na www.rayanair.com kako ne bi propustili ovu ponudu.ˮ istakla je ona.

Duško Kovačević, vd generalnog direktora Međunarodnog aerodroma Banja Luka, je rekao:

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

„Srećan sam što mogu sa građanima Republike Srpske i Bosne i Hercegovine podijeliti vijesti o lansiranju prvih letova Rayanair-a sa Međunarodnog aerodroma Banja Luka. Ovaj istorijski momenat će olakšati našu komunikaciju sa Evropom i Svijetom, i imaće odličan uticaj na ekonomske trendove u našoj regiji, a i šire.“

 

Saradnja sa “Rajanerom” ovim je ozvaničena, a, osim sa prijestonicom Švedske, ova avio-kompanija povezaće Banjaluku i Srpsku sa Briselom u Belgiji i Memingenom u NJemačkoj.

Prvo sletanje dočekano je vodenim topovima.

Direktor Aerodroma Duško Kovačević ocijenio je da je ovo istorijski dan za aerodrom, ali i za cijelu Srpsku i njene građane.

 

 

 

 

 

 

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije