Dodik tvrdi da su posrednici tražili “milione KM za oslobađajuću presudu”

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da je “bliska rodbina sudije Sene Uzunović, koja je donijela presudu u Sudu BiH, tražila milione KM za oslobađajuću presudu u procesu koji se vodio zbog nepoštovanja odluka Kristijana Šmita”.

“Ona je govorila da je pod pritiskom. Kako razumjeti takvo ponašanje. Iz njene porodice tražili su kontakt s našim ljudima. Došao je njen blizak rođak, snimljen je. Tražio je nekoliko miliona KM za oslobađajuću presudu. To je vaša pravda za koju ja treba da kažem da je to u redu”, tvrdio je Dodik u Banjaluci na velikom narodnom mitingu podrške zaštiti i odbrani Republike Srpske i njenih institucija.

Međutim, nakon desetak minuta Dodik je, iako nejasnim jezikom, rekao nešto što bi moglo biti shvaćeno da je tim posrednicima data određena količina novca.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Tražićemo nazad…to smo uradili da pokažemo”, rekao je Dodik bez pojašnjenja.

On kaže da je sudija Mirsad Strika, koji je započeo proces, sačuvao čast jer nije htio da učestvuje u političkom procesu, ali je Sena Uzunović kao bivši kadar SDA prihvatila slučaj.

“Uzunović je bila pomoćnik komandanta brigade u Konjicu kada su ubijeni Srbi u Bradini. Ona je oslobodila počinioce tih zločina”, poručio je Dodik.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

On kaže da je u cijelom procesu sudija Uzunović uzurpirala proces i opstruisala odbranu u radu.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije