“Dolazi do direktnog miješanja kroz spotove USAID-a, kroz direktna obraćanja, razna pisma službenika, a daje se nevladinim organizacijama novac čime se stvara dodatna pometnja”, istakao je Dodik.
Prema njegovim riječima, BiH će morati da vrati otete nadležnosti, da ukine Sud i Tužilaštvo BiH jer to nema u ingerencijama, te da prekomponuje i vrati u ustavne okvire fiskalni sistem, što ne predstavlja razgradnju BiH.
“BiH će razgraditi nehtijenje i nepodržavanje ustavnog poretka kako je napisan. Pošto niko neće da razgovara o toj temi, Republika Srpska neće oklijevati da razvije svoj proces traženja dodatnog suvereniteta i samostalnosti i to ne treba nikog da iznenadi”, rekao je Dodik za televiziju OBN.
Predsjednik Republike Srpske poručio je da je najvažnije očuvati mir u BiH.
“Ja nisam čovjek sukoba, već čovjek razgovora, sa jasnim stavom šta je interes Srpske. Republika Srpska može da živi u BiH samo pod uslovom da se BiH vrati na izvorni Dejton, a ako se ne vrati, Srpska ide svojim putem”, poručio je Dodik.