Do kraja sedmice poništenje referenduma?

Trenutno ne govorimo o sankcijama, već samo o poništenju referenduma. Dakle, ili će vlasti u RS poništiti referendum ili će visoki predstavnik to učiniti – kaže naš izvor.

Istovremeno, iz izvora bliskih vlastima RS Euroblic saznaje da bez obzira na prijetnje međunarodne zajednice, RS neće odustati od referenduma.

U slučaju da visoki predstavnik i poništi odluku Narodne skupštine RS, referendum će, ipak biti održan.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Od njega se može odustati jedino ako od pravosudnih institucija BiH dobijemo potvrdu tačnog datuma za završetak istrage o zločinima nad Srbima, prestanka retroaktivne primjene Krivičnog zakona BiH, prestanka prakse da se isti sudija Suda BiH pojavljuje u prvostepenom i drugostepenom postupku, kao i zabrane Sudu BiH da se meša u rad nižih sudova. Međutim, šanse za tako nešto su male, zbog čega je referendum neminovnost – kaže sagovornik ovog lista.

Portparol OHR Dorotea Junkers očekuje da vlasti u RS sami ponište referendum.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije