Dirljiv poziv građanima Sarajeva: Papirnim avionima odati počast prerano preminulom Erdoanu Morankiću

Prijatelji prerano preminulog Erdoan Morankić uputili su emotivan poziv građanima da se u četvrtak, 19. februara, na poseban način uključe u odavanje počasti i sjećanja.

Naime, sedam dana od njegove iznenadne smrti, planirano je simbolično okupljanje tokom protesta u Sarajevu, a svi koji nisu u mogućnosti da izađu na ulice pozvani su da podršku pruže iz svojih domova.

– Želimo da pozovemo sve ljude koji nisu izašli na ulice iz raznih razloga da nam se pridruže na način koji za njih nije neizvodiv – da naprave papirne avione, napišu nekoliko riječi za Erdoana i bace ih kroz prozore ili s balkona dok budemo prolazili. Mi ćemo te avione pokupiti – navodi se u poruci upućenoj od strane organizatora protesta.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Poseban apel upućen je stanarima ulice Branilaca Sarajeva, gdje je planirano kratko zadržavanje protestne kolone, kako bi građani iz svojih stanova mogli učestvovati u ovom simboličnom oproštaju.

Organizatori i prijatelji preminulog mole sve da podijele ovu poruku, kako bi što veći broj građana imao priliku da se uključi u gest sjećanja i solidarnosti.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije