Dionica “smrti” u Banjaluci! Od 2015. godine u dužini od 1 kilometra, dogodilo se 413 saobraćajnih nesreća

Od raskrsnice sa Bulevarom Srpske vojske do raskrsnice sa Bulevarom vojvode Stepe Stepanovića i Bulevarom Desanke Maksimović u dužini od 1.000 metara od 1. januara 2015. do danas ukupno se dogodilo 413 saobraćajnih nesreća, a u narednom periodu na tom području treba preduzeti dodatne mjere s ciljem unapređenja bezbjednosti u saobraćaju, rečeno je u banjalučkoj Policijskoj upravi.

Načelnik Sektora policije u Policijskoj upravi Banjaluka Momčilo Marić je, u izjavi novinarima na mjestu gdje se dogodila saobraćajna nesreća u kojoj je smrtno stradala žena pješak, rekao da se na toj dionici od 413 saobraćajnih nezgoda dogodilo 377 sa materijalnom štetom, 30 u kojima su osobe zadobile lake tjelesne povrede, četiri u kojima su posljedice teške tjelesne povrede i dvije saobraćajne nesreće u kojima su osobe poginule.

On je podsjetio da se 8. juna 2011. godine na navedenoj dionici dogodila saobraćajna nesreća sa poginulim licem, a u kojoj su učestvovali putničko vozilo i pješak, te da je uzrok bila neprilagođena brzina.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

– Policijska uprava kontinuirano prati i analizira stanje iz oblasti bezbjednosti saobraćaja i u skladu sa mjesečnim planom rada na navedenoj dionici pojačano je prisustvo policijskih službenika u različitim vremenskim intervalima. Shodno planu vrši se i kontrola učesnika u saobraćaju, sa akcentom na kontrolu prekoračenja brzine pomoću uređaja “Tru kem” – automatski mod, te se nakandno vrši obrada i sankcionisnje počinilaca prekršaja. Tako ćemo i nastaviti – rekao je Marić.

Konkretno kada je riječ o ovoj dionici puta, a kako su je Banjalučani nazvali dionica smrti u Banjaluci, Marić je rekao da se Policijska uprava Banjaluka, odnosno Ministarstvo unutrašnjih poslova, i u prethodnom periodu obraćalo Ministarstvu saobraćaja i veza i Gradskoj upravi Banjaluka, Odjeljenju za saobraćaj i veze, te iniciralo sveobuhvatnu analizu navedene dionice svih subjekata, radi preduzmanja dodatnih mjera, odnosno iznalaženja novih rješenja kako bi bezbjednost bila unaprijeđena.

 Policijskoj upravi Banjaluka u prethodnom periodu obratilo se više lokalnih zajednica sa zahtjevom za postavljanje stacionarnih radara i u toku su procedure za postavljanje. To je dugoročan projekat koji zahtijeva niz aktivnosti i, shodno planovima Ministarstva, biće realizovan u naredne četiri godine – rekao je Marić.

On je naveo da je s obzirom na do sada izvršene analize i potrebu da se reaguje kada je riječ o bezbjednosti učesnika u saobraćaju na ovoj dionici, postavljanje stacionarnog radara na ovoj lokaciji prioritet, te dodao da Ministarstvo već preduzima mjere i radnje po hitnom postupku kako bi on bio postavljen i pušten u rad što prije.

Marić je napomenuo da je Polcijska uprava Banjaluka u prva tri mjeseca ove godine realizovala 59 lokalnih akcija iz oblasti bezbjednosti saobraćaja, kada je iz saobraćaja isključeno 178 vozila, 1.028 vozača, od kojih 866 zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, 26 vozača zbog upravljanja pod dejstvom droge, 59 vozača zbog upravljanja vozilom bez položenog vozačkog ispita i iz ostalih razloga 77 vozača.

– Apelujem na sve institucije i agencije koje se bave aspektom bezbjednosti saobraćaja, da se uključe i da zajednički odgovorno pristupimo rješavanju problematike. Saobraćaj zahtijeva multiisciplinarni pristup -rekao je Marić i apelovao i na sve učesnike u saobraćaju da poštuju zakonske odredbe i odgovornim ponašanjem zaštite sebe i druge.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije