Demokrate traže krivca za Kamalin poraz: Upiru u dva čovjeka

Dan poslije neočekivanog poraza na predsjedničkim izborima u Americi u Demokratskoj partiji su započela prepiranja o tome ko je kriv za loš rezultat Kamale Haris čak i prije nego što su rezultati zvanično objavljeni.

Demokrate prstom najviše upiru u dvojicu krivaca za koje vjeruju da su najviše odgovorno, prenosi “Dailymail”.

Jedan od njih je Tim Volc, Kamalin pik za potpredsjednika, koga u stranci smatraju za previše ljevičarskog, previše narodskog i previše opterećenim nemirima u Kenoši, koji su izbili nakon što je policija usmrtila jednog Afroamerkanca.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Istvoremeno, nedovoljno bijelih žena se pojavilo na biralištima, a previše Afroamerikanaca i Hispanoamerikanaca se okrenulo Donaldu Trampu od 2020. godine. Istovremeno, primjećeno je i da je veliki broj Hispanoamerikanaca napustilo Demokratsku stranku.

Medijski analitičari su takođe spekulisali o tome da je aktuelni predsjednik Džozef Bajden trebalo da povuče svoju kandidaturu mnogo prije svog katastrofalnog nastupa na debati. Tvrde da bi to dalo Kamali Haris više vremena da se afirmiše ili istovremeno omogućilo otvorene stranačke izbore za izbor jačeg kandidata.

Mnogi sa lijevog krila demokrata tvrde da je Kamala Haris izgubila birače jer nije prekinula podršku Bajdenovoj politici slanja oružja Izraelu, što je neke birače natjeralo da ostanu kod kuće ili podrže kandidatkinju Zelenih Džil Stajn.

Rasprava o Izraelu počela je na društvenim mrežama gotovo odmah nakon što je Kamala Haris postala kandidatkinja, prvo kao razlog protiv izbora guvernera Pensilvanije Džoša Šapira, koji je Jevrejin, za njenog potpredsjedničkog kandidata.

Nasuprot tome, bivša zvaničnica Demokratskog nacionalnog komiteta, Lindi Li, tvrdila je da bi izbor Šapira možda omogućio Kamali Haris da pobijedi.

“Ljudi se večeras pitaju šta bi se dogodilo da je Šapiro bio na listi. I to ne samo u smislu Pensilvanije”, rekla je ona za “Fox News”.

Li, koja je prošle godine radila za Šapira, tvrdila je da bi izbor umjerenog kandidata poput Šapira pokazao da Kamala Haris nije “liberal iz San Franciska,” kako ju je Tramp opisivao.

“Ali ona je izabrala nekoga ko je zapravo još više lijevo od nje. U očima američkog naroda, Volc je bio guverner koji je nadgledao proteste”, rekla je.

Volc, guverner Minesote, bio je na funkciji tokom nereda povezanih s pokretom “Crni životi su važni”, nakon što je policija ubila Džejkoba Blejka u avgustu 2020.

Komentatorka MSNBC, Džoj Rid, okrivila je bijele žene što se nisu pojavile na izborima u očekivanom broju.

“Na kraju, nisu ostvarile očekivane brojke. Moramo biti iskreni zašto. Crni birači su podržali Kamalu Haris, ali bijele žene nisu”, izjavila je ona.

Međutim, crni birači, posebno muškarci, takođe su prešli na stranu Trampa u većem broju u poređenju s 2020, prema izlaznim anketama na svakim izborima.

Tramp je imao oko 13 procenata crnih birača, u poređenju sa samo osam procenata u 2020. godini, a njegova podrška među Hispanoamerikancima porasla je sa 32 na 45 procenata.

Moderator emisije NBC “Meet the Press”, Kristen Velker, sugerisala je da je Bajden kriv jer je trebalo da se povuče mnogo ranije nego u julu.

Rekla je tokom izborne noći da će Bajdenovo vrijeme povlačenja biti “nešto što će, ukoliko ona zaista izgubi, biti pod lupom.”

“Jer je, naravno, bilo mnogo razgovora, čak i tokom ljeta, o mogućnosti otvorenih primarnih izbora i borbe unutar Demokratske stranke. Mislim da će to biti jedno od velikih pitanja u budućnosti”

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije