Čavić je ocijenio kako stanje u RS nije nikad bilo gore kada su u pitanju osnovna ljudska prava.
Još jedan od sagovornika na pomenutoj debati bio je i profesor sa banjalučkog Univerziteta Miodrag Živanović koji je kazao kako je nama kao građanima oduzet identitet i da trebamo raditi na tome da utvrdimo ko ga je ukrao te kako ispravno liječiti dijagnozu društva u kome se nalazimo.
Profesor Živanović je istakao da mi danas svi živimo istu sudbinu i da se ona oslikava u konstatacijama „Ubilo ga“, „Pokralo ga“ , „Smjenilo ga“ gdje je to “ono” kao izvršilac svima poznato ali nedostaje volja da se identifikuje i javno prozove i pozove na odgovornost.
Svetlana Cenić je ponovila kako ima osjećaj da je u Republici Srpskoj sve sjajno jer se niko ne buni a jedino je “nama” loše.
Prema njenom mišljenju “gore prođe onaj koji se žali ili traži svoja prava nego onaj ko ih krši”.
Da je RS društvo jednog čovjeka, govori i činjenica da četiri petine poslanika u Narodnoj skupštini ništa ne govori na sjednicama – oni ništa ne diskutuju i tu su samo da glasaju po naređenju svojih stranačkih lidera.
Pitanje koje su iz Oštre nule postavili u samom nazivu debate „U čijoj sam ja nadležnosti“ na kraju dobija poražavajući odgovor jer nadležnosti države vezane za socijalni mir država ne sprovodi a oni koji bi trebali da se brinu o tom sprovođenju takođe ne obavljaju svoju funkciju.
Pravosuđe je korumpirano i time direktno daje podršku ovakvom stanju u trenutnoj vlasti, koja u isto vrijeme donosi zakone krojene prema ličnim potrebama pojedinaca drsko zanemarujući dobrobit društva.
Javnu debatu pod nazivom ” U čijoj sam ja nadležnosti organizovalo je Udruženje građana OŠTRA NULA u povodu međunarodnog Dana socijalne pravde.
Prema riječima organizatora povod za ovu debatu je “20 Februar, dan socijalne pravde, koja kod nas ni ne postoje”