Borenović o današnjoj sjednici Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH: “Otvorili smo put za SMANJENJE AKCIZA na gorivo”

U Predstavičkom domu Parlamentarne skupštine BiH izglasali smo dopune Zakona o akcizama kojima se omogućava smanjenje ili ukidanje akciza sa ciljem umanjenja cijena goriva u ekstremnim situacijama i nepredviđenim okolnostima.

– Nadam se da Dom naroda PS BiH neće blokirati konačno donošenje ovog zakona, te da Savjet ministara BiH neće biti inertan u korištenju ovako važnog mehanizma koji je u interesu svih ljudi – istakao je Borenović.

On dodaje da je zaista krajnje neodgovorno i nerazumno SNSD-ovo glasanje protiv “uz besmislene izgovore koji nisu od koristi za građane i privredu Republike Srpske i BiH, koji uveliko pune budžete i plaćaju veći PDV zbog poskupljenja i mnogo viših cijena goriva”.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Podsjećamo, Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH je na 37. sjednici usvojio Prijedlog zakona o dopuni Zakona o akcizama u BiH, koji će, ako bude usvojen i u Domu naroda, omogućiti Savjetu ministara BiH da ukine akcize u slučaju potrebe.

Prijedlog nisu podržali SNSD poslanici, što su ranije i najavili.

Ovim izmjenama se predviđa mogućnost da Savjetu ministara BiH, u slučaju da dođe do poremećaja na tržištu, privremeno smanji ili ukine akcize na gorivo kako bi se amortizirale posljedice.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije