Bijeljina: Očekuje se znatan porast svih vodotokova na području grada


Gradska uprava Bijeljine saopštila je da se na području grada očekuje znatan porast svih vodotokova zbog najavljenih padavina, te pozvala stanovništvo, naročito u naseljima uz riječne vodotokove, na pripravnost i blagovremeno preduzimanje preventivnih mjera kako bi zaštitili svoja materijalna dobra koja bi mogla biti zaplavljena.

Vlasnici plovnih sredstava treba da ih uklone iz riječnih korita i priobalja kako bi, u slučaju potrebe, mogla biti stavljena u funkciju.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Naložena je pripravnost svim nadležnim službama grada i subjektima zaštite i spasavanja, kako bi se u slučaju potrebe mogli staviti u funkciju zaštite od poplava.

U saopštenju je navedeno da gradski Odsjek za civilnu zaštitu svakodnevno prati stanje na svim vodotocima na području Bijeljine i da će se, po potrebi, preduzimati i druge mjere iz Plana zaštite i spasavanja od poplava.

Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda do srijede, 2. aprila se očekuje nestabilno vrijeme uz česte, povremeno obilnije padavine, a centar jačih padavina premješta se ka sjeveru i istoku Republike Srpske.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Mjestimično se očekuje padavine od 60 do 130 litara po metru kvadratnom.

S obzirom na dosadašnje nestabilne vremenske prilike, nove obilnije padavine mogle bi izazvati izlivanje rijeka iz korita.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije