BiH podigla mjere sigurnosti zbog sukoba na Bliskom istoku

– Bošnjak je naveo da se radi o preventivnim aktivnostima koje uključuju pojačano prisustvo sigurnosnih snaga u blizini objekata koji bi mogli biti potencijalne mete.

SARAJEVO (AA) – Ministarstvo sigurnosti Bosne i Hercegovine preventivno je podiglo nivo sigurnosnih mjera širom zemlje zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku, ali trenutno nema informacija o konkretnim prijetnjama, izjavio je u četvrtak zamjenik ministra sigurnosti Ivica Bošnjak.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Bošnjak je naveo da se radi o preventivnim aktivnostima koje uključuju pojačano prisustvo sigurnosnih snaga u blizini objekata koji bi mogli biti potencijalne mete.

“U ovom trenutku nema nijedna informacija o prijetnjama na nivou Bosne i Hercegovine”, rekao je Bošnjak za N1.

Istovremeno, Ministarstvo unutrašnjih poslova entiteta Republika Srpska saopštilo je da je pojačalo mjere sigurnosti oko jevrejskih objekata u Banjoj Luci nakon eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Izrael i SAD nastavljaju veliku ofanzivu na Iran od subote, u kojoj je ubijeno najmanje 926 osoba, uključujući vrhovnog vođu Alija Khameneija i visoke vojne zvaničnike.

Iran je uzvratio napadima raketama i dronovima na Izrael, kao i na zemlje Zaljeva u kojima se nalaze američki vojni objekti. Zbog eskalacije je više zemalja u toj regiji zatvorilo zračni prostor.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije