Srbi u Sloveniji pokreću inicijativu da se Dodiku ukinu sankcije

Predsjednik Saveza Srba Slovenije, Zoran Ristović, rekao je Srni da podržava inicijativu da vlasti Slovenije, po ugledu na Sjedinjene Države, ukinu sankcije lideru SNSD-a Miloradu Dodiku, koje su mu uvedene u septembru kao predsjedniku Republike Srpske.

“Mislim da će sankcije biti ukinute promjenom vlasti, pošto slijede izbori u Sloveniji. Tako da ne vjerujem da će to opstati. Treba sačekati izbore u Sloveniji na svim razinama”, ocijenio je Ristović.

Naveo je kako je lider Slovenačke nacionalne stranke Zmago Jelinčič u pravu što je uputio inicijativu Vladi Slovenije da ukine sankcije Dodiku, ističući da je njihovo uvođenje potpuno kontradiktorno za Srbe u Sloveniji.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Podsjetivši da su u Savezu Srba Slovenije 80 posto Srbi porijeklom iz Republike Srpske, Ristović je rekao da za svakog ko je iz Srbije ili RS takva vrsta sankcija nije prihvatljiva i normalno je da se ne slažu sa time.

Dodao je kako podržava Republiku Srpsku i Dodika i da ne zna ni što su uvedene sankcije.

“To je osnovno pitanje. Je li to neko uradio da pokaže mišiće nad narodom koji je preživio golgotu? Moguće da je i to u pitanju. I ta retorika Izraela, zar mislite da to podržavaju Slovenci? Ja mislim da ne”, rekao je Ristović.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Rekao je kako je Jelinčič realni nacionalista, da je korektan i da poštuje ono što radi.

U inicijativi Jelinčiča traži se da Vlada Slovenije ponovo procijeni i sveobuhvatno ispita sankcije i restriktivne mjere koje je Slovenija uvela Republici Srpskoj i Dodiku, jer je u međunarodnom okruženju došlo do značajnih promjena u pristupu situaciji u BiH, posebno događanjima u RS.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije