Besplatne pozivnice za ovaj koncert su podijeljenje.
Dvije poznate banjalučke muzičke umjetnice, koje sarađuju dugi niz godina, spojio je talenat, znanje, iskustvo, želja za istraživanjem muzičkog pravca koji je njihova zajednička ljubav, a to je džez muzika. A kada ljubav spoji ljude u bilo kom obliku, onda se dešavaju najljepše stvari. Takvi su i njihovi nastupi. Prstima i glasom prenose svu tu ljubav publici i zato i na koncertu u Art dvorištu možete očekivati čisti muzički užitak.
Imaćete priliku da čujete na koji način one osjećaju i prenose na publiku ritmove soul, džez i pop muzike.
SANJA ZELIĆ, pijanistkinja, muzički pedagog i profesor klavira je rođena u Banjaluci 1969. godine, gdje je pohađala osnovno i srednje muzičko obrazovanje u Muzičkoj školi I i II stepena na dva odsjeka, teoterski i klavirski.
Muzičku akademiju završila je u Sarajevu od 1987. godine, a diplomirala je na predmetu Harmonija 1991. godine.
Već 30 godina radi u Umjetničkoj školi „Vlado Milošević“ u Banjaluci kao profesor na predmetu Obligatni klavir. Pored akademskog znanja, Sanja je svestran muzičar u mnogim muzičkim žanrovima.
Piše, aranžmane, sarađuje na pozorišnim predstavama, kao stručni saradnik i korepetitor. Umjetnički je direktor i aranžer kamernog sastava „Libertango“ od njegovog osnivanja.
Stalni je član banjalučke „Rok simfonije“, a sarađuje sa „Big bendom“ iz Požege. Već četiri decenije svira i sarađuje sa velikim brojem pop, rok i džez muzičara i umjetnika iz Banjaluke, regiona i svijeta.
MARIJA ŠESTIĆ rođena je 1987. godine u Banjaluci. Studije klavira na Akademiji umjetnosti u Banjaluci upisala je sa trinaest godina. Diplomirala je i magistrirala kao najmlađi student u istoriji banjalučke Akademije umetnosti, a učestvovala je i na međunarodnim takmičenjima mladih pijanista.
Godine 2000. gostovala je na televiziji MTV Evrope u Berlinu i snimila album prvenac. Iste godine pjevala je u pesmi i spotu „Zgrabi svoju sreću“, koji je za izbore u Bosni i Hercegovini snimio OEBS. U narednim godinama, osvojila je i nagradu za najboljeg debitanta na Festivalu zabavne i pop muzike u Banjaluci 2003, nagradu za interpretaciju i diplomu FIDOF na festivalu „Zlatna zvezda“ u Bukureštu 2004. i drugu nagradu na Internacionalnom muzičkom festivalu u Banjaluci 2005. godine. Iste godine, učestvovala je i na BH Eurosongu, nacionalnom izboru za predstavnika BiH na Pjesmi Evrovizije i zauzela četvrto mjesto sa pesmom In This World („U ovom svetu“). Tekst je pisao Dirk Pelink na kompoziciju Marka Pelinka.
Godine 2007. predstavljala je Bosnu i Hercegovinu na Evroviziji sa pjesmom Rijeka bez imena u Helsinkiju i zauzela jedanaesto mjesto u ukupnom plasmanu. Iste godine osvojila je Prinčevu nagradu festivala Sunčane skale za debitanta, te nagradu Večernjakov pečat za zvijezdu godine. Dobitnica je Plakete Grada Banjaluka za izuzetna ostvarenja u oblasti kulture i umjetnosti. Učestvovala je na manifestaciji Međunarodni dan djeteta i dobila povelju zaštitnog lica istoimenog festivala pod organizacijom UNICEF-a.
2000. godine učestvovala je na Svjetskoj izložbi EXPO kao predstavnik Bosne i Hercegovine u Šangaju sa grupom Balkanika. Sarađivala je sa brojnim muzičarima iz regiona i inostranstva kao pop, džez, te izvođač tradicionalne muzike. Gostovala je na albumu Balkan sounds crnogorskog džez muzičara Vladimira Maraša.
Jedan je od 24 izvođača koji su učestvovali u snimanju i izvođenju oficijalne himne Svjetskog rukometnog prvenstva za muškarce pod nazivom Live it, win it u Dohi 2015. godine.
Nastupala je u Bosni i Hercegovini, Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji, Rumuniji, Makedoniji, Albaniji, NJemačkoj, Francuskoj, Švajcarskoj, Belgiji, Holandiji, Norveškoj, Finskoj, Portugalu, Rusiji, Bjelorusiji, Ujedinjenim arapskim emiratima, Kini.