Pripremite sa za kišu i niže temperature!

Iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) navode da će u ovoj sedmici biti osjetno hladnije vrijeme s temperaturama blizu nule.

“Sutra će biti sunčano i toplo vrijeme s maksimalnom dnevnom temperaturom od 24 stepena Celzijusova, dok će uveče doći do naoblačenja, koje će u toku noći donijeti kišu”, kazala je Milica Đorđević, dežurni sinopstičar u RHMZ-u.

Prema njenim riječima, u utorak će biti kiše i zahlađenja, gdje će temperature u odnosu na ponedjeljak biti niže za čak 12 stepeni.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Uz zahlađenje, na planinama na istoku kiša prelazi u snijeg. Temperature će se kretati od nule na planinama, do 12 stepeni u nižim predjelima. U popodnevnim satima temperatura će još padati”, pojasnila je Đorđević, pišu Nezavisne novine.

Ona je istakla da će se zahlađenje nastaviti i u srijedu, kada će tokom dana biti hladno s pljuskovima, osim u Hercegovini, gdje se očekuje toplije vrijeme.

Prema najavama meteorologa, ovakvo vrijeme bi se moglo zadržati do kraja aprila, nakon čega bi trebalo da budu visoke temperature, koje su karakteristične za maj.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Do kraja ovog mjeseca nas očekuje promjenjivo vrijeme, sa sunčanim intervalima. Maksimalna temperatura biće 20 stepeni”, najavljuju meteorolozi.

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije