Direktor “Celeksa” Predrag Zgonjanin kaže da su na mjesto događaja, u skladištu u Poslovnoj zoni “Incela”, koje je iznajmio “Celeks” došla i policija i protivpožarni inspektori.
I on je, navodi, još rano jutros kada je izbila vatra došao u “Incel”, gdje je skladište gotovih proizvoda “Celeksa”, ali ne može još govoriti o šteti za to preduzeće, koje čini sve da se nastavi proizvodnja nakon ovog požara.
Potvrdio je da je vatra progutala neke mašine, viljuškare, tehničku opremu, ali sve će se preciznije znati nakon uviđaja.
U krugu “Incela”, čiju poslovnu površinu koristi jedan broj privrednih subjekata, i ranije su izbijali požari, a poznat je slučaj milionske štete također u skladištu preduzeća „Celeks“ prije nekoliko godina.
Jutrošnji požar izbio je u 2.30, a ugašen je oko 8.00 sati.
U gašenju vatre učestvovalo je osam vatrogasnih vozila i 14 vatrogasaca.
Povrijeđenih nije bilo.