CRTANJE na satu jedna je od zanimacija učenika kako bi skratili dosadu, no jedan je dječak uspio unovčiti svoje “črčkarije” koje su postale hit na društvenim mrežama, prenosi Index.hr
13-godišnji Joe Whale je iz Shrewsburyja u zapadnoj Engleskoj, a na društvenim mrežama poznat je i kao “Doodle Boy”. Učitelji su ga često korili zbog crtanja na satu, no dječak je svoju strast prema crtanju uspio pretvoriti u uspješan biznis.
Joe je privukao pozornost svojim ilustracijama putem Instagrama, gdje sada ima više od 167 tisuća pratitelja. Njegove ilustracije privukle su pozornost i nekih od najvećih svjetskih brendova sportske odjeće, uključujući i Nike.
Ugovor s Nikeom
Naime, Joe je uspio sklopiti ogroman posao s Nikeom koji je pokrenuo digitalnu kampanju za poticanje dječje kreativnosti, a njegova agencija Loveblood Creative potvrdila je partnerstvo u pisanoj izjavi objavljenoj prošle godine.
“Jako smo uzbuđeni što možemo potvrditi da je Joe sada dio obitelji Nike. To je zaista jedinstven odnos koji spaja Joeov talent i ljubav prema sportu kako bi nadahnuo druge da se zabavljaju i rade ono što vole”, stoji u izjavi.
Joeov otac Gregory Whale otkrio je CNN-u u to vrijeme: “Joe je jako uzbuđen što se pridružio obitelji Nike, on apsolutno voli brend. To je za njega ostvarenje sna jer voli i sport i kreativnost, a partnerstvo s Nikeom pružit će mu priliku da prigrli oboje.”
Crta od svoje treće godine
Na službenoj web stranici Doodle Boy Joe objašnjava: “Crtao sam i slikao od svoje treće godine i umjetnost je bila veliki dio mog života – crtao bih, slikao i radio u svakoj prilici i to se nije promijenilo do danas.”
Inače, njegovi omiljeni likovi za crtanje su hrana, čudovišta i vanzemaljci, a otkrio je i otkud crpi inspiraciju: “Uglavnom stvaram crteže od bilo čega jer me inspirira okolina i stvaram likove od svih stvari koje vidim, kao što su moji hamburgeri i krumpirići, cvijeće, povrće, kolači – njam -, oblaci itd.”
Dječak kaže kako postoji samo jedno pravilo kojeg se uvijek pridržava kada je riječ o njegovim crtežima: “U umjetnosti nema ispravnog ili pogrešnog, samo interpretacija. A to znači da sam, kada stvaram, potpuno slobodan izražavati se.”