Jesu li mediji u BiH etnički podijeljeni?

Svaki ”konstitutivni narod” ima svoju TV, štampu, portale, čime se bh. medijska scena pretvara u vjernu kopiju etnički podijeljenog i razorenog društva.

Da li je u pitanju istorijsko nasljeđe? Od 19-og vijeka, kada počinje da se razvija, bh štampa je bila ili pod izravnom kontrolom austro-ugarskih vlasti, ili usko vezana za interese nacionalnih, vjerskih i političkih elita. Prva novinska izdanja su bila ”po pravilu angažovani na glavnim orijentirima političkog ili kulturnog programa ove ili one nacije ili religije, stranke, partije, pokreta ili ideologije.”

Ipak, za očekivati je da se neke stvari promjene od 19-og do 21-og vijeka. Ili se varamo?

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Koje su posljedice postojanja etnički podeljene publike u BiH? Da li je to jedan od ključnih razloga nepostojanja javnog mnijenja, olakog shvatanja medija i njihove uloge u društvu? Na koji način etnički razdijeljena javnost utiče na sadržaj bh medija?

Može li se uopšte govoriti o ”bh medijima”?

Pridružite nam se na razgovoru o ovim i mnogim drugim pitanjima, u Banjaluci u utorak 16. novembra, u prostorijama DFK kluba, od 13 sati. Naši gosti su:

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

– Draško  Ignjatić , glavni i odgovorni urednik IP RTRS
– Amna Popovac, urednica radija STUDIO 88 iz Mostara i članica Asocijacije privatnih elektronskih medija BiH
– Erduan  Katana, novinar Radija Slobodna Evropa, Banjaluka
– Danijela Majstorović, rediteljka i docentica na Filozofskom fakultetu u Banjaluci

Moderator: Aleksandar Trifunović, Centar za informativnu dekontaminaciju mladih BUKA Banjaluka

Ulaz slobodan!

Više informacija o ovom događaju možete dobiti na našoj web stranici ili nas kontaktirati direktno putem e-mail adrese [email protected] ili telefona 033/ 71 58 40.

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije