sim toga da je sestra lidera SPS Gorana Selaka, o Marini Selak se malo šta zna.
Pravnica po struci, Selakova je nekoliko godina bila načelnica Odjeljenja za inspekcijski nadzor u Republičkoj upravi za igre na sreću, odakle je prije nekoliko dana ekspresno smijenjena.
Njeno ime pominjalo se u javnosti i prije par mjeseci kada su pojedini mediji objavili da joj se drma fotelja i to po zahtijevu lidera SP Petra Đokića, koji njenom bratu Goranu nije oprostio izdaju piše Srpskainfo
Kao razlog za smijenu Đokić je tada, kako su objavili mediji, naveo da Selakova iz “sjene” vuče konce u novoj stranci svog brata.
Pojedinci iz vladajuće većine najviše joj zamijeraju jer je navodno koristila svoju funkciju u Republičkoj upravi za igre na sreću kako bi “namakla” SPS glasove na terenu.
Mediji su o Selakovoj pisali i prije dva mjeseca kada se pohvalila na društvenoj mreži Facebook pjesmom napisanom u njenu čast.
Pjesmu joj je, kako je navela, napisao borac i pripadnik MUP RS sa Pala, koji ju je pohvalio kao uspješnu ženu, mladu, obrazovanu pravnicu…
U pjesmi je, između ostalog, pisalo da Selakova vodi stranku, da je “socijalista”, i “da opštinske odbore formira i uz brata svuda stiže svakog dana”.
Bez obzira šta je od svega istina, a šta ne, jedno je sigurno, a to je da se Selakova nije našla na “odstrelu” zbog loših rezultata rada, već jer je sestra lidera stranke koja više nije u milosti vlasti.
Nakon što SPS nije potpisala sporazum za formiranje skupštinske većine u Banjaluci, kada su to učinili ostali koalicioni partneri SNSD, ekspresno su izbačeni iz vladajuće koalicije, a počela je smjena kadrova SPS, bez obzira što tvrde da i dalje žele da budu dio vlasti.