KORISNICI društvenih mreža šokirani su i zgroženi tretmanom koji su tinejdžeri proživjeli u kampu iz noćne more. Naime, mnoga djeca u SAD-u tijekom ljetnih praznika idu u kampove u kojima stječu dragocjena iskustva, no ne i ona koja su išla u terapijski kamp u divljini u saveznoj državi Uti.
Netflix je objavio novi dokumentarac Hell Camp: Teen Nightmare. Osnovala ga je Zaklada Challenger 1980-ih, a vodio ga je bivši časnik vojnih specijalnih snaga Steve Cartisano.
“Program bi, uz pristanak roditelja, iznenadio tinejdžere koji se loše ponašaju u njihovim domovima u gluho doba noći te bi ih odveo u kamp u divljini u Južnoj Uti”, navodi se u opisu dokumentarca.
Kada bi tinejdžeri stigli u kamp, ondje bi morali pješačiti po pustinji 63 dana. Cilj je bio popraviti njihovo loše ponašanje.
Korisnici društvenih mreža ostali su zapanjeni te se čude kako su roditelji uopće mogli pristati da im djeca budu izložena takvom zlostavljanju, čak i ako su se loše ponašala.
“Gledam Hell Camp: Teen Nightmare i zapravo mi se okreće želudac jer su ti ljudi toliko ponosni na zlostavljanje te djece”, napisao je jedan korisnik.
“U šoku sam što je toliko roditelja vjerovalo da će zlostavljanje popraviti ponašanje njihove djece”, komentirao je drugi.
“Ovo je gore od noćne more”, tvrdi treći.
“Ne mogu zamisliti da pošaljem dijete u pustinju i da ga ondje stranci zlostavljaju. Je li netko istraživao kamo će ta djeca ići i što će se događati? Dijete je umrlo”, istaknuo je četvrti, referirajući se na smrt 16-godišnje Kristen Chase iz Floride, koja je bila upisana u kamp 1990. Umrla je samo tri dana nakon početka programa, nakon što je kolabirala tijekom njihovog pješačenja u pustinji.
Cartisano se pojavio u dokumentarcu, a umro je 2019. od srčanog udara, nakon što mu je dijagnosticiran rak debelog crijeva.